Wizyta studyjna Erasmus+ Grecja

Wizyta  studyjna  nauczycieli  w  Grecji

w  ramach  europejskiego  projektu  Erasmus + pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”

 Grecja4

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Tworkowie wzięli udział w kolejnym międzynarodowym spotkaniu w ramach realizowanego w latach 2016-2019 projektu Erasmus +.

Tym razem wizyta studyjna miała miejsce w sercu Grecji – stolicy Ateny. Udział w niej wzięli nauczyciele z szkół partnerskich takich jak: Niemcy, Finlandia, Dania, Hiszpania, Austria oraz Polska, którą reprezentowały panie Justyna Wojda i Danuta Janoch (koordynator projektu).

Grecja3

Szkoła grecka przygotowała ciekawy program spotkania. W pierwszym dniu wizyty w szkole zostaliśmy bardzo serdecznie i gorąco powitani przez uczniów szkoły w Peristeri (dzielnica Aten), gdzie każdy kraj reprezentowany był barwami narodowymi, zaś uczniowie w programie powitalnym zaprezentowali się w typowych tańcach greckich takich jak: zorba, sirtaki.

Grecja2

Następnie poznaliśmy szkołę od podszewki. Uczestniczyliśmy w lekcjach prowadzonych przez nauczycieli szkoły greckiej, a następnie sami prowadziliśmy zajęcia dla uczniów.

Po zajęciach zwiedzaliśmy Ateny z najważniejszymi zabytkami Starożytnej Grecji. Spośród wielu miejsc ogromne wrażenie wywarło na nas Wzgórze Akropolis z Partenonem na czele, Świątynią Ateny oraz Muzeum Archeologicznym.

Kolejne dni to szereg atrakcji m.in wspólne przygotowanie tradycyjnego dania greckiego – zapiekane pomidory i papryka oraz nauki tańca zorba.

Grecja1

Dzięki programowi Erasmus + poznaliśmy kulturę, doskonaliliśmy znajomość języków europejskich- niemiecki i angielski, ale także podstawowe słownictwo w języku greckim. Porównywaliśmy metody, formy pracy dydaktycznej i wychowawczej w szkole z naciskiem na pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Poznaliśmy nowych ludzi,  z odległych nam stron, a dodatkowo skosztowaliśmy tradycyjnych greckich potraw.

Czas spędzony w Grecji na pewno pozostanie nam w pamięci i z pewnością wykorzystamy naszą wiedzę na naszych lekcjach.

SP Tworków
Comments are Closed