Regulamin „Mam talent”

Regulamin konkursu „Mam talent”

Szkolny konkurs „Mam talent” ma na celu prezentację talentów i uzdolnień naszych uczniów. Każdy uczestnik powinien więc  pokazać swoje umiejętności w danej dziedzinie   (a nie zaprezentować, czym się interesuje). Jury oceni w prezentacji przede wszystkim talent i umiejętności uczestnika, a nie jego wiedzę o wybranym hobby.

  1. Uczestnicy mogą występować w następujących kategoriach:

– taniec

– gra na instrumencie

– gotowanie

– plastyka

– układanie kostki Rubika

– sport (gimnastyka, sztuki walki)

– pokaz kolekcji ubrań/biżuterii według własnego projektu

– sztuka iluzji

– występ teatralny, pantomima

– własna (samodzielnie zakomponowana/napisana) muzyka/piosenka/ lub przeróbka znanej piosenki

– własne pomysły na prezentacje – po wcześniejszym ustaleniu z opiekunem samorządu

  1. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. Występ w pierwszym etapie może trwać maksymalnie 3 minuty, w finale do 5 minut minut. Po pierwszym etapie Jury wybierze finalistów.

Uczestnicy, którzy zgłosili się do kategorii plastyka mogą wykonywać prace  do godziny i  30 minut (1.30) w trakcie trwania konkursu.

  1. Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie po przekazaniu opiekunom samorządu pisemnej zgody rodziców. Udział bez takiej zgody nie jest możliwy.
  2. Przy zgłoszeniu należy podać, co mają przygotować organizatorzy do danego pokazu (np. stoły, krzesła, dzbanek z wodą,, czajnik bezprzewodowy, materace itp.)
  3. Uczestnicy mogą się zgłaszać od 13.04.2018 do wyznaczonych osób, które będą zbierały zgłoszenia (O ewentualnej rezygnacji trzeba poinformować opiekunkę samorządu do 25 maja. )
  4. Próby mogą odbywać się w szkole, ale tylko pod opieką rodziców i w czasie świetlicowym. Nauczyciele opiekujący się świetlicą (budynek klas młodszych i starszych) nie wyrażają zgody na próby dzieci bez opieki osoby dorosłej.
  5. Nauczyciele nie przygotowują dzieci, nie koordynują przygotowań, prób ani sprzątania. Dziecko przygotowuje pokaz wspólnie z rodzicami, pod ich opieką i kierunkiem, we własnym zakresie.

8. Uczestnicy konkursu mogą poprosić kolegów o pomoc w sprzątaniu po występie.
Comments are Closed