Laureat Konkursu Wiedzy Religijnej

Sarah Malcharek laureatem Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

W dniu 15 marca 2018 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w Opolu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – Żak 2018. W bieżącym roku szkolnym konkurs odbywał się pod hasłem „Słowo Boże i dziedzictwo ojców – Opolska Katedra”.

Spośród 1533 uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczęli udział w konkursowych zmaganiach na etapie szkolnym, po przejściu etapu rejonowego, do finału zakwalifikowało się 71 uczestników z całej diecezji. Oni to w finale rywalizowali o zdobycie tytułu laureata. Aby uzyskać miano laureata, teście w finałowym trzeba było zdobyć co najmniej 85% punktów, tj. 47 na 56 punktów możliwych do zdobycia. Biorąc pod uwagę powyższe założenia, Komisja Konkursowa wyłoniła 38 laureatów.

Uczennica naszej szkoły – Sarah Malcharek z kl. VII  zajęła 27 miejsce uzyskując tytuł laureata tegoż konkursu. Bardzo serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach.

Info:  Ewelina Miensopust
Comments are Closed