ZOO Wrocław

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

 W dniu 22 kwietnia br. Koło Naukowe „Kopernik” wybrało się na całodniową  wycieczkę do ZOO we Wrocławiu, które ma już 150 lat. Na terenie ZOO powstają nowoczesne obiekty, jak na przykład unikatowy kompleks ekspozycji środowisk wodnych Afryki – Afrykarium.

DSC01702_1 DSC01726_1

Misją wrocławskiego ZOO jest zachowanie różnorodności biologicznej w trosce o pełnowartościowy rozwój przyszłych pokoleń, jak również nauka. „Stawiamy na edukację, gdyż jedynie pełna świadomość społeczeństwa może zaowocować działaniem na rzecz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Staramy się zapewnić naszym podopiecznym warunki hodowli zbliżone do naturalnych. Przejawem tych dążeń są ciągłe zmiany w infrastrukturze ogrodu i modernizacja wybiegów.” – takie słowa możemy przeczytać w gablotach ZOO.

DSC01761_1 DSC01778_1

Do Wrocławia koło naukowe wybrało się pociągiem, a już w samym mieście środkiem transportu był tramwaj. Niektórzy uczniowie pierwszy raz w życiu jechali tramwajem, co było dodatkową atrakcją wycieczki.

Cale i zdrowe, nie pożarte przez niebezpieczne zwierzaki, koło naukowe wróciło do Tworkowa, licząc na to, że może jeszcze kiedyś się tam wybierzemy.

 DSC01823_1

Obszerna fotorelacja TUTAJ

Opiekunowie KNK