Lekcja I

 

LEKCJA POD GWIAZDAMI

            W sobotę, 11 października br., Koło Naukowe „KOPERNIK” rozpoczęło pierwsze zajęcia, które związane były z astronomią. Uczniowie wraz z nauczycielami: panią Celiną Hanczuch, panią Edytą Godowski i panem Damianem Matioszek wybrali się na Urbanek, by podziwiać gwieździste, nocne niebo w godzinach od 19:00 do 23:00.

            Uczniowie mieli możliwość obserwacji gwiazdozbiorów, zrobienia zdjęć nocnych nieba pod okiem fotografa, pogłębienia swojej wiedzy z zakresu astronomii, rozwiązując karty pracy i zadania, przygotowane przez nauczycieli. Jednym z zadań było odszukanie na niebie Wielkiej Niedźwiedzicy (Wielkiego Wozu), Małej Niedźwiedzicy (Małego Wozu), Gwiazdy Polarnej, Gwiazdozbioru Kasjopei, jak również wyznaczenie stron świata, posługując się tylko i wyłącznie niebem. Poznali także charakterystyczne gwiazdozbiory dla godzin wieczornych w danej porze roku oraz Zwierzyniec Niebieski, czy znaki Zodiaku. Koło Naukowe podziwiało również Księżyc, który wyłaniał się zza chmur, pokazując w pełni swoją „twarz”.

            Lekcję pod gwiazdami urozmaiciło ognisko, gdzie wszyscy członkowie koła mogli upiec kiełbaski i wymienić się spostrzeżeniami oraz wiadomościami z zakresu astronomii. Dobry humor nie opuszczał uczniów przez całe zajęcia, w tak piękny jesienny październikowy wieczór.

TUTAJ ZDJĘCIA

            Jaka tematyka zajęć będzie na kolejnym spotkaniu Koła Naukowego „KOPERNIK”?

Informacje już wkrótce.