Festiwal Nauki

15 czerwca odbył się Festiwal Nauki w Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Krzyżanowicach. Było to podsumowanie projektu ” Wiedza, umiejętności i kompetencje – cykl zajęć edukacyjno – terapeutycznych w gminie Krzyżanowice”.

Uczniowie gminy Krzyżanowice, a w tym naszej szkoły mieli okazje na forum przedstawić wyniki swojej pracy. Były to grupy w ramach Akadami Kreatywności Projektowej  WebQuest – klasy VSP i VII SP pod opieką Agnieszki Keller i Emilii Machowskiej oraz III gimnazjum pod opieką Piotra Jeziorskiego i Damiana Chudeckiego.

Ponadto uczniowie klasy VI SP i II gimnazjum pod opieką Justyny Wojda oraz Jana Kalabińskiego brali udział w zajęciach prowadzonych metodą eksperymentu problemowego.

 Warto dodać, iż zespół II gimnazjum za swój pokaz otrzymała I miejsce w kategorii eksperymentu, a nagrody ufundowane zostały przez Wyższą Szkołę Humanitas z Sosnowca.

Serdecznie gratulujemy.

Dodatkowa atrakcją podczas festiwalu był pokaz sztuczek magika, który w bardzo ciekawy sposób wprowadził uczniów w świat magii.

 

 
Comments are Closed