Piknik

Piknik podsumowujący pracę Koła Charytatywnego, Samorządu Uczniowskiego oraz Koła Naukowego Kopernik

W środę 20.06.2018 uczniowie wraz z opiekunami przygotowali piknik podsumowujący pracę Koła Charytatywnego, Samorządu Uczniowskiego oraz Koła Naukowego Kopernik. Każdy przyniósł drobną przekąskę, napoje oraz gry. Korzystając z pięknej pogody rozłożyliśmy koce, stoliki i namiot, a następnie krótko omówiliśmy naszą całoroczną pracę i zaangażowanie.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu spotkania i   mamy nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu z nowymi pomysłami i chęcią do działania:)

Dzień Mamy i Taty

Maj i czerwiec to piękne miesiące, w których świętujemy Dzień Mamy i Taty.

 Z tej okazji we wtorek (19.06) nasi najmłodsi uczniowie przygotowali dla swoich rodziców niespodziankę artystyczno- sportową. Klasy I-III pod kierunkiem wychowawców przedstawili krótki program artystyczny, były wierszyki, zabawne tańce, piosenki  i gry na instrumentach.

Po występach nastąpiła część sportowa, czyli wspólna zabawa z rodzicami. Uczniowie rywalizowali ze swoimi rodzicami w zabawnych zawodach sportowych oraz chwalili się swoją wiedzą przy rozwiązywaniu różnych zagadek. Konkurencją dla rodziców przygotowaną przez dzieci było rozpoznanie portretu swojej rodziny. Po zmaganiach sportowych wychowawcy zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek

Jak dmuchawce lećcie w świat…

” Jak dmuchawce lećcie w świat, 

z wiatrem ku nowym wyzwaniom”

22.06.2018 godz. 13.00 to dla klasy III gimnazjum ostatni dzwonek, ostatnie chwile w naszej szkole. Dla nich ostatnie 9 lat to wspólne spędzanie czasu, wycieczki i zdobywanie wiedzy. Uczniowie wraz z ich wychowawczynią Panią Danutą Janoch przygotowali  uroczystą akademię wieńczącą ich karierę w naszych szkolnych murach.,

Nie zabrakło podziękowań dla Pani  Dyrektor Aleksandry Wawoczny oraz byłej Pani Magdaleny Ochman nauczycieli, pracowników szkoły, wójta gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego, sołtysa wsi Andrzeja Bulendy oraz innych zaproszonych gości.

Uczniowie również podziękowali swoim rodzicom, gdzie nie zabrakło łez wzruszenia.

Podczas akademii zostały wręczone nagrody przez wójta Grzegorza Utrackiego dla Najlepszego Gimnazjalisty Roku 2018 Gminny Krzyżanowice. Otrzymali je Amelia Lipiec oraz Damian Krzyżok.  Kryteria wyboru najlepszych absolwentów uwzględniały wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach i zawodach, a także aktywną postawę społeczną.

Serdecznie gratulujemy.

Pani Dyrektor otrzymała pamiątkowe tablo, a nauczyciele zabawne lniane torby z ich karykaturą.

Na zakończenie uczniowie przedstawili, krótką część humorystyczną, a następnie pożegnali się ze szkołą.

TUTAJ obszerna fotorelacja

 

 

 

Ostatni dzwonek

22.06.2018 godz.9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia ukończenia roku szkolnego 2017/18. Uczniowie klasy VI i IVa SP wraz z panem Damianem Chudeckim przygotowali zabawny apel, rozbawiając przy tym całą publiczność.

Następnie Pani Dyrektor Aleksandra Wawoczny życzyła wszystkim  bezpiecznych i radosnych wakacji.

Najważniejszym punktem apelu, było rozdanie świadectw dla uczniów najlepszych w nauce oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Podczas apelu również uroczyście pożegnaliśmy naszą wieloletnią pracownicę Urszulę Blucha, która odchodzi na zasłużoną emeryturę.

 Tymczasem przed nami 73 dni wakacji i tym należy się najbardziej cieszyć, zbierając siły na następnym rok szkolny, który już 3 września.

TUTAJ obszerna fotorelacja

Dorównać Kopernikowi – galeria

Ostatni dzwonek, upragnione wakacje.

Poniżej przedstawiamy galerię najlepszych uczniów 2017/18

Galeria TUTAJ

 

 

Ważne

Świetlica w Tworkowie zaprasza na zajęcia wakacyjne od 2 do 6 lipca br., dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

W programie zajęcia sportowe, gry i zabawy, przedstawienie teatralne, wycieczki piesze, konkursy i quizy.

Zapisy przyjmowane są pod nr telefonu 500 048 566 od 7.00 a 15.00 lub w biurze GZOKSiT w Tworkowie.

 

Zakończenie

22.06.2018 o godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie zakończenie roku szkolnego 2017/18 dla klas I – VII SP oraz II gimnazjum.

Zaś o godz. 13.00 komers klas III gimnazjum. Serdecznie zapraszamy!

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny

Dnia 19 .06.18 r.  klasa II gimnazjum podsumowała projekt edukacyjny. Pracując w ciągu roku , dziś zaprezentowali efekty swojej pracy. Cztery  grupy uczniów pod opieką nauczycieli współpracowały , mając na celu , pogłębienie wiedzy i przybliżenie jej innym .

Projekt pt . „Fizyka w rowerowym świecie” pod okiem pani Edyty Obruśnik wykonali : J.Jeremiasz, K.Stuchły, Ł.Buba i K.Mrozek.

Kolejny pt. „Chemiczne doświadczenia” uczniowie wypracowali wraz z panią Celiną Hanczuch, w składzie: E.Grzenia, P.Pudzich, B.Klimaszka, T.Somerla,P.Grud. F.Białas.

Następnie P.Goryl i J.Biela zaprezentowały projekt pt. „ Jak uczniowie  naszej szkoły spędzają czas wolny? „ przygotowany  z panią Moniką Prusowską.

I na koniec dziewczyny : J.Bulenda, W.Chudecka i J.Zygar przedstawiły film do projektu pt. „ Życie dawniej i dziś w wielu aspektach”, wcześniej przygotowały spotkania z ciekawymi gośćmi m.in. p M.Kostrzewa , BChrzibek i K.Lamczyk. Opiekunem projektu była wychowawczyni Anna Majer-Krupa.

Klasa III g. miała okazje obejrzeć podsumowanie projektów, jednak wielu uczniów uczestniczyło w poszczególnych działaniach  jako obserwatorzy .

Pani Justyna Wojda również zaprezentowała film z udziałem uczniów  kl.II g, którzy uczestniczyli w kolejnym projekcie.

 

 

Hurra na Tretru

W wtorek 12-osobowa grupa uczniów z szkoły podstawowej w Tworkowie pod opieką Justyny Wojdy i Piotra Jeziorskiego wzięła udział w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych w Ostrawie. Gry i zabawy lekkoatletyczne „Hura na Tretru” są rozgrywane co roku od 12 lat w przeddzień największego mitingu lekkoatletycznego rozgrywanego w Czechach należącego do złotej ligi ( GOLDEN SPIKE ) światowych mitingów LA. ZLATA TRETRA od 57 lat przyciąga największe na świecie gwiazdy królowej sportu. Dzięki temu uczniowie mogą zbierać autografy i robić sobie zdjęcia z gwiazdami światowej lekkoatletyki, z czego oczywiście skorzystaliśmy.
SP Tworków reprezentowali:
Justyna Białas, Karolina Gorczowska, Klaudia Buba, Dominika Burger, Patrycja Kolarczyk, Antosia Krzykała, Samuel Kostrzewa, Paweł Burszyk, Kajetan Białas, Tomasz Gawliczek, Igor Kuczaty i Kamil Więcek.

Festiwal Nauki

15 czerwca odbył się Festiwal Nauki w Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Krzyżanowicach. Było to podsumowanie projektu ” Wiedza, umiejętności i kompetencje – cykl zajęć edukacyjno – terapeutycznych w gminie Krzyżanowice”.

Uczniowie gminy Krzyżanowice, a w tym naszej szkoły mieli okazje na forum przedstawić wyniki swojej pracy. Były to grupy w ramach Akadami Kreatywności Projektowej  WebQuest – klasy VSP i VII SP pod opieką Agnieszki Keller i Emilii Machowskiej oraz III gimnazjum pod opieką Piotra Jeziorskiego i Damiana Chudeckiego.

Ponadto uczniowie klasy VI SP i II gimnazjum pod opieką Justyny Wojda oraz Jana Kalabińskiego brali udział w zajęciach prowadzonych metodą eksperymentu problemowego.

 Warto dodać, iż zespół II gimnazjum za swój pokaz otrzymała I miejsce w kategorii eksperymentu, a nagrody ufundowane zostały przez Wyższą Szkołę Humanitas z Sosnowca.

Serdecznie gratulujemy.

Dodatkowa atrakcją podczas festiwalu był pokaz sztuczek magika, który w bardzo ciekawy sposób wprowadził uczniów w świat magii.

 

 

Egzamin z pływania

13 czerwca 2018 r. na basenie w Gorzycach odbyły się zawody sportowe w pływaniu klas czwartych szkół podstawowych gminy Krzyżanowice.

Od kilku lat uczniowie tych klas mają możliwość nauki pływania w ramach zajęć z wychowania fizycznego. Jest to najlepsza okazja do tego, aby jak najlepiej opanować właściwą technikę pływania, nurkowania czy też skoków do wody. Ta inicjatywa gminy cieszy się dużym uznaniem wśród dzieci, nauczycieli i rodziców. Uczniowie dzięki takim zajęciom mają możliwość zdobycia karty pływackiej. Wielu z nich już cieszy się z jej posiadaniem.

Podsumowaniem rocznych zajęć są zorganizowane przez GZOKSiT i przeprowadzone przez nauczycieli zawody w pływaniu. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach w stylu dowolnym, grzbietowym, sztafecie oraz na zjeżdżalni. Poziom był bardzo wyrównany, a o wynikach końcowych decydowała czasem sekunda lub nawet mniej.

Uczniowie, którzy uzyskali miejsca I – III otrzymali medale, które wręczali wójt gminy Grzegorz Utracki i dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek. Każdy uczeń, który brał udział w zajęciach zdobył dyplom ukończenia rocznej nauki pływania.

Wyniki zawodów

Rocznik 2007
Styl dowolny 25 m
Dziewczęta
1. Zuzanna Juraszek SP Tworków
2. Natalia Kubiczel SP Bieńkowice
3. Dominika Piskorz SP Bieńkowice
Chłopcy
1. Tomasz Gawliczek SP Tworków
2. Wiktor Stuchły SP Tworków
3. Igor Kuczaty SP Tworków
Styl grzbietowy 25 m
Dziewczęta
1. Oliwia Herman SP Krzyżanowice
2. Karolina Małolepsza SP Tworków
3. Natalia Małolepsza SP Tworków
Chłopcy
1. Dominik Herman SP Krzyżanowice
2. Bartek Cisz SP Krzyżanowice
3. Mateusz Starostka SP Tworków
Strzałka z deską
Dziewczęta
1. Martyna Irzik SP Tworków
2.Anna Nemec SP Chałupki
3. Magdalena Pszenica SP Krzyżanowice
Chłopcy
1. Jakub Cyron SP Zabełków
2. Dawid Kubiczek SP Krzyżanowice
3. Dawid Wyszkoni

Rocznik 2008
Styl dowolny 25 m
Dziewczęta
1. Natalia Kubala SP Bieńkowice
2. Roksana Nowak SP Zabełków
3. Emilia Klimża SP Bieńkowice
Chłopcy
1. Oliwier Wolny SP Chałupki
2. Wiktor Popela SP Bieńkowice
3. Seweryn Janosz SP Tworków
styl grzbietowy 25 m
Dziewczęta
1. Pola Kura SP Krzyżanowice
2. Agata Kiszka SP Tworków
3. Kinga Kozioł SP Zabełków
Chłopcy
1. Kevin Krzykała SP Tworków
2. Tobiasz Pytlowy SP Krzyżanowice
3. Mateusz Barciaga SP Bieńkowice
Strzałka z deską
Dziewczęta
1.Emilia Lamla SP Bieńkowice
2. Izabela Barcz SP Tworków
3. Hania Staniczek SP Tworków
Chłopcy
1. Tobiasz Ledniowski SP Bieńkowice
2. Alan Wolnik SP Chałupki
3. Bartosz Kretek SP Tworków
Zjeżdżalnia
Dziewczęta
1. Karolina Klon SP Zabełków
2. Oliwia Uliarczyk SP Zabełków
3. Oliwia Kremser SP Chałupki
Chłopcy
1. Oskar Panek SP Bieńkowice (rekord)
2. Seweryn Janosz SP Tworków
3. Alan Krakowczyk SP Zabełków
Sztafeta drużynowo
1. SP Bieńkowice
2. SP Tworków
3. SP Zabełków

Podsumowanie SU

14 czerwca 2018 tj czwartek odbył się apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego za rok szkolny 2017/2018.

Zaproszenie na tą uroczystość przyjęli sołtys wsi Tworków p.  Andrzej Bulenda, zastępczyni Rady Rodziców p. Agnieszka Klimaszka, sponsorzy Dorota i Tomasz Malcharek oraz nasze 6 letnie koleżanki i koledzy z przedszkola z wykonawczyniami..

Apel rozpoczęto ceremonią przekazania sztandaru szkoły. W skład dotychczasowego pocztu sztandarowego wchodziły następujące osoby:
1. Paweł Grud

2. Wiktoria Chudecka

3. Joanna Zygar

Postanowieniem Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego  poczet sztandarowy w reprezentować będą:

1.Kamil Mrowiec

2.Izabela Mańczyk

3. Laura Pawlik

Dzień ten był również okazją do przekazania uczniom naszych obecnych klas IV ważnego dokumentu jakim jest karta rowerowa. Przekazano również kaski ufundowane przez Wójta Gminy Krzyżanowice.

Kolejny rok szkolny dobiega powili końca. Do upragnionych wakacji zostało kilka dni.

Warto przypomnieć sobie co działo się w naszych murach szkolnych przez ostatnie 10 miesięcy.

5 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Mam Talent.

Jury miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż występy były na wyrównanym poziomie.

Ostatecznie wyłoniono zwycięzców tegorocznego Szkolnego Konkursu „Mam Talent 2017/2018.

I miejsce w kategorii taniec zajęły Emilka i Emilka

I miejsce w kategorii śpiew zajęli: Justyna i Błażej oraz Maja

I miejsce w kategorii gry na instrumencie zajął Paweł oraz trio Ela, Julia, Amelka.

Wyróżniony został duet prezentujący sztuki walki Bartek  i Marcel.

Tego samego dnia w naszej szkole odbyły się wybory na Miss i Mistera naszej szkoły. Cała społeczność szkolna głosowała na swoją kategorię wiekową. A oto wyniki głosowania.

Miss- Paulina Siegmund, Mister Tobias Bielan- klasa 1-3 SP

Miss Emilia Zawadzka, Mister Tomasz Gawliczek – klasa 4-6 SP

Miss Martina Michna, Mister Patryk Barcz – klasa VII i II-III Gim.

Nie zabrakło również podziękowań naszym nauczycielom. Uczniowie brali udział w licznych konkursach w szkole i poza nią. Za każdym sukcesem stali nauczyciele, którym podziękowano za trud i poświęcony czas.

Od października do czerwca SU był na pełnych obrotach. Wykonano gazetki na parterze oraz dbano o wystrój szkoły. Przyszedł czas aby podsumować również klasy za wykonywanie gazetek. Najlepsze, najciekawsze gazetki waszym zdaniem wykonała klasa V, która zdobyła 34 punkty.

W szkole zorganizowano także wiele akcji:

– Dzień spódnicy

– Dzień zdrowego odżywiana ”Zdrowa kanapka królową drugiego śniadania”, przy współpracy z koordynatorem projektu Erasmus +

– Dzień Misia przy współpracy z biblioteką szkolną. – Dzień Popcornu

Odwiedził nas również Mikołaj oraz wiosną zajączek.

Wraz  z Kołem Kopernik i kołem charytatywnym przygotowywano dzwoneczki dla osób samotnych naszej Gminy. Dodatkowo  członkowie SU w okresie przedświątecznym kolędowali, chodzili z życzeniami po instytucjach naszej Gminy. Odbyło się również spotkanie opłatkowe członków SU. W trakcie spotkania podzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy, jak również przeprowadzono gry integracyjne.

Od grudnia członkowie Samorządu brali udział w zajęciach z autorskiego programu Razem i Bezpiecznie. Zajęcia prowadziły  p. Machowska oraz p. Kucybała. Program został podsumowany a członkowie nabyli tytuł szkolnego mediatora.

Samorząd brał udział w licznych zbiórkach. Sprzedawano kartki świąteczne fundusze  zostały przelane na konto fundacji.

25 maja 2018 obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Mleka” . Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował produkty  na bazie mleka. Zebrane pieniążki  z sprzedaży oraz datek naszych uczniów,  ich rodziców oraz nauczycieli przekazano na jednorazowe buteleczki dla dzieci  z Oddziału Intensywnej Terapii oraz Patologii Noworodka w Zabrzu i przekazano na ręce dr Doroty Kuhny, pracownika Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Zabrzu.

Przyłączono się również do ogólnopolskiej akcji – Zbieramy baterie. Nie zapominamy również o plastikowych nakrętkach dla Naszej Malwinki.

Zimową porą odbyły się w naszej szkole Walentynki. Chętnie przesyłaliście sobie serdeczne pozdrowienia. Nie zabrakło również dyskotek.

Samorząd Uczniowski reprezentuje 20 uczniów z klas IV-VII Sp oraz II-III gimnazjum. Obecny skład z przewodniczącym Błażejem na czele dalej was drodzy koledzy i koleżanki reprezentuje. W wrześniu zapraszamy nowych chętnych do wspólnych działań. Stara kadra będzie służyła dobrą radą a nowi członkowie wprowadzą nowe twórcze pomysły.

Nasz Samorząd  dobrze i efektywnie działa dzięki współpracy z Biblioteką Szkolną, Pedagogiem Szkolnym, Kołem Kopernik, Koordynatorem projektu Erasmus+, Eco Team, kołem radiowym.

Nie można jednak zapomnieć o naszej społeczności szkolnej. To dzięki Wam nasi koledzy i koleżanki możemy tak wiele zdziałać i pomóc. Wszystkie działania, akcje mają rację bytu, ponieważ wszyscy czyli uczniowie, nauczyciele, personel chętnie współpracują i dobrze bawią się podczas naszych działań.

W tym momencie warto również wspomnieć o naszych sponsorach. Bez ich pomocy nasza szkoła nie mogłaby prawidłowo funkcjonować. Jesteście jednym z ogniw naszej społeczności szkolnej, dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim sponsorom.

Co roku przyznajemy złotą cegłę za szczególna współpracę z naszą szkoła. W tym roku złota cegła trafiła na ręce Państwa Malcharek.

Co roku przyznawany jest również zaszczytny Order Uśmiechu. Samorząd Uczniowski jednogłośnie odznacza w tym roku szkolnym 2017/2018 p. Monikę Prusowską.

W naszej szkole nie tylko Samorząd ale i wszyscy uczniowie są SUPER.

W piątek typowaliście w klasach swoich kolegów i koleżanki do tytułu SUPER UCZEŃ

W wyniku wtorkowego głosowania wyłoniliśmy Super ucznia w klasach IV-VI oraz VII, II, III Gimn.

Tytuł Super ucznia otrzymały Vivien Wądołowska oraz Amelia Lipiec.

Podczas apelu przyszedł też czas pożegnań. Podziękowano uczennicom Klaudii, Viktorii, Natalii, Amelii i Anicie, które działały w Samorządzie Uczniowskim a także  naszym koleżankom i kolegom z radiowęzła.

Nadszedł czas, aby pożegnać również naszych trzeciogimnazjalistów, którzy za niedługo opuszczą nasze szkolne mury a przed nimi nowe wybory, nowe znajomości i nowe wyzwania.

Podsumowano również konkursy, które odbywały się w naszej szkole oraz wyłoniono czytelnika roku jak również klasę, która wypożyczyła najwięcej książek. Czytelnikiem roku 2017/2018 została Maja Micharczyk, a zwycięską klasą została klasa I B.

Tym miłym akcentem zakończono apel podsumowujący pracę SU w roku szkolnym 2017/2018.

Opiekun SU Iwona Wądołowska

Eco Team na IV miejscu w Polsce

Eco Team pod opieką pani Justyny Wojda po raz kolejny brały udział w 8 ogólnopolskiej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” – Akademia Przyjaciół Pszczół – „Lea i magiczny kryształ”.

Podobnie jak rok temu wszystko odbywało się na platformie internetowej i w formie grywalizacji uczennice rozwiązując kolejne zadnia zdobywały punkty.

Trzeba przyznać było bardzo ciężko, a czasu niestety mało.

Indywidualnie uczennice miały do wykonania 33 zadania  o pszczołach. Zarówno rysunki, krzyżówki,  filmiki z udziałem pszczół, komiksy i  wiele innych. Zespołowo uczennice tworzyły m.in  miejsca przyjazne pszczołom, uczty miodowe, filmiki z życia pszczoły, atlasy o pszczołach i happening.

15 czerwca po podliczeniu wszystkich punktów nasz zespół  zajął IV miejsce  w Polsce na 322 zespołów zgłoszonych w konkursie.

TUTAJ można zobaczyć listę szkół i ich miejsca.

 

 

Klasa II gimnazjum na rowerach

12 czerwca 2018  r. uczniowie kl. II g z wychowawcą panią A. Majer-Krupa i panią pedagog A. Kucybała wybrali się na wycieczkę, która miała na celu przybliżyć zabytki  gminy Krzyżanowice .Na początku obraliśmy kurs –  ruiny zamku tworkowskiego , a następnie kościół św .Piotra i Pawła w Tworkowie, dalej kościółek św. Urbana, a potem kościół św. Anny   w Krzyżanowicach oraz Pałac Różany,  gdzie podziwialiśmy zamek Lichnowskich .

W kaplicy przywitała nas siostra, która opowiadała o życiu w klasztorze(jest tam 19 zakonnic), następnie uczniowie dowiedzieli się ,że znajduje się tu również Dom Pomocy Społecznej, w którym przebywają niepełnosprawne  osoby. Przywieźliśmy ze sobą owocowo- słodki kosz, a otrzymaliśmy pamiątkę z Pałacu Różanego oraz zaproszenie na kolejne odwiedziny. W kaplicy śpiewaliśmy, pomodliliśmy się , dziękując za pogodę i cały rok szkolny. Wpisaliśmy się do Księgi Pamiątkowej, zobaczyliśmy tablice, upamiętniające wielkich kompozytorów  : Beethovena i Liszta . Wokół  cisza , kwiaty i  ….deszcz, ale mieliśmy ze sobą pogodę ducha i to najważniejsze , że udało nam się w taki przyjemny i pożyteczny sposób podsumować dobiegający końca rok szkolny.

    W prawdzie nie był to zabytek , ale będąc w Krzyżanowicach, odwiedziliśmy również restauracje Magic  , aby złapać równowagę „ coś dla ducha i coś dla ciała”. Czas na posiłek, wspólne rozmowy w innej scenerii niż szkoła , miło wspominamy. Bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Tworkowa . Wyjazd zaliczamy do udanych  pod hasłem „ bo jak nie my, to kto?”

Wszystkim dziękuję za udział i razem spędzony czas .

                                                               A. Majer-Krupa

Wnioski

Ośrodek Pomocy Społecznej Krzyżanowice z siedzibą w Tworkowie przypomina, iż od 1 lipca 2018r. będzie możliwe składanie wniosków w formie elektronicznej na świadczenie wychowawcze (500 plus), zasiłek rodzinny wraz z dodatkami, fundusz alimentacyjny, zasiłek dla opiekuna na nowy okres świadczeniowy 2018/2019 oraz świadczenie dobry start.

Wnioski na powyższe świadczenia w formie papierowej (złożone osobiście w Ośrodku lub za pośrednictwem poczty) przyjmowane będą od 1 sierpnia 2018r.

Gdzie złożyć wniosek przez Internet?

Wnioski w formie elektronicznej można składać za pośrednictwem:

  1. Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia – http://empatia.mrpips.gov.pl/
  2. Platformy Usług Elektronicznych ZUS – http://www.zus.pl/pue
  3. Profilu Zaufanego – https://obywatel.gov.pl/ oraz https://epuap.gov.pl/wps/portal
  4. Bankowości elektronicznej

Jak złożyć wniosek?

W przypadku problemów ze złożeniem wniosków poniżej przedstawiono podręczną pomoc:

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line/

  1. Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia – https://www.mpips.gov.pl/download/gfx/mpips/pl/defaultopisy/9663/1/1/Instrukcja%20eWnioski_2.pdf
  2. Platforma Usług Elektronicznych ZUS – http://www.zus.pl/program-rodzina-500/zloz-wniosek-rodzina-500-przez-pue-zus
  3. Profil Zaufany – https://www.mpips.gov.pl/download/gfx/mpips/pl/defaultopisy/9666/1/1/500plus_wnioski_na_OBYWATEL_GOV_PL.pdf
  4. Bankowość elektroniczna – https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line/sprawdz-jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line-przez-nakowosc-elektroni/

 

Wniosek w formie papierowej.

Wnioski w formie papierowej jak wspomniano wyżej można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty od 1 sierpnia 2018r. na wskazane świadczenia.

W przypadku wątpliwości co do poprawności składanego wniosku wystarczy zgłosić się do tut. Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy pomogą wypisać wniosek oraz uzupełnić o wymagane dokumenty. Wnioski można pobierać na bieżąco w Ośrodku Pomocy Społecznej Krzyżanowice,
ul. Zamkowa 50, 47-451 Tworków.

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/jak-wypelnic-wniosek-o-rodzina-500-plus/

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Krzyżanowice

  1. Zamkowa 50

47 – 451 Tworków

tel.: + 48 (32) 41-96-300

e-mail: ops@krzyzanowice.pl

www: http://bip.krzyzanowice.pl/ops/index.html